Steve_Jobs_Headshot_2010-CROP-529x518

על חדשנות משבשת וסטיב ג’ובס

(סטיב ג’ובס, תמונתו של Matthew Yohe)

בחודשים האחרונים אני שומעת שוב ושוב את  המילה דיסרפשן – Disruption, בעיקר בעולמות היזמות ומערכות הבריאות. לכן כשמישהו בכנס רפואה אקספוננציאלית הזכיר את המילה, שאלתי אותו האם יש משהו שהחמצתי או שצצה לה אופנה חדשה. הוא חייך ואמר שהוא לא בטוח לגבי המילה “אופנה” כי זו אופנה כבר 15 שנים, מאז שפרופסור כריסטנסן קלייטון מהרוורד כתב את ספרו The Innovator Dilemma.

מה זו חדשנות משבשת?

הלכתי ללמוד: הרעיון המרכזי של הספר הוא שיש חדשנות בתוך המסגרת של ארגונים, ויש חדשנות שהופכת אותם אפסייד דאון. דווקא חברות גדולות וטובות שעוסקות בטיפוח הלקוחות שלהן ומתן שירות טוב נמצאות בסכנה מוגברת לשיבוש – באנגלית Disruption.

כשחדשנות משבשת פורצת למגרש – היא משנה את כללי המשחק. שוב ושוב חברות בריאות וטובות מופתעות מחברות שבתחילה נראות קטנות וזניחות. השחקנים החדשים נכנסים עם החידוש לשוק נישתי, משפרות את השירות/מוצר ולבסוף הופכות את המציאות ומשתלטות על השוק. לחברה הגדולה לא שווה להתאמץ ולהתחרות בגלל שהשוק הראשוני נישתי, עד שלפתע החברה הקטנה משתלטת על השוק עולו, והחברה הישנה (קודאק, בריטניקה,  – זוכרים?) לא מבינה מה בדיוק קרה לה.

חשוב לזכור כי ארגונים אינם חדשנים – האנשים שבהם כן!

התחברתי לזה מאד – אני משבשת מטבעי, והדילמה של החדשנים היא האם ללכת למדבר ולפעול מחוץ למערכות או לנסות להביא ערך מתוכן.

 
Clayton_Christensen_World_Economic_Forum_2013-300x230

סטיב ג’ובס כחדשן משבש

נזכרתי בשיחה מהכנס כשראיתי את הסרט הנפלא על סטיב ג’ובס (שירלי קנטור שני – תודה על ההמלצה). סיפור טיפוסי על חדשן משבש שיצר פרדיגמות חדשות פעם אחר פעם.

ג’ובס נזרק מאפל, החברה שהקים, יצא ל”מדבר” ויצר שם את נקסט ואת פיקסר. הוחזר לאפל, שבהעדרו איבדה את החלק הארי של שוויה, מימש את תפיסותיו החזיר לחברה את הערך פלוס פלוס, ושיבש את כל המציאות של כולנו. אני רואה בו אחד האחראיים המרכזיים לכך שיום אחד לבני האדם יהיה חיבור של ויי-פי למוח.

יצאנו מהסרט ברגשות מעורבים, הדוקטור שיחיה היה מלא השראה מהמחויבות של ג’ובס לרעיונותיו, ואילו אני, שמכירה את השיגעון הזה באופן הכי אישי (ראו שנה טובה לאחי המשוגעים) יצאתי עצובה. שוב ושוב אני נוכחת כי יזמות חדשנות ומנהיגות הן עסק מסוכן: מי שרוצה ליזום להוביל מסתכן וצריך להיערך ולשלם מחירים קשים.

מחד הקידמה תלויה במשוגעים, כך טען כבר פרופ’ אדיג’ס גורו הניהול, אבל אנשים וארגונים רבים הופכים את חייהם של המחדשים לבלתי נסבלים.

תובנות נוספות והמלצות

א.      מקום בהיררכיה: כשהמשבש עומד בראש המערכת, ואם הוא האדם הנכון, הוא יכול להצעיד את הארגון שלו קדימה ולהמציא אותו מחדש שוב ושוב. אם אתם דיסרפטורים (פעם, לפני שהכרתי את הדיסרפשין, קראתי לזה מנהיגים בקו התפר) תשאפו לתפקיד בכיר, או לנותן חסות שיכול להכיל אתכם ואת חדשנותכם, או שתפעלו מחוץ למערכות הגדולות.

ב.      לשמור את הארגון שלכם בעמדת מובילות: ארגונים חכמים מזהים את הסיכון שלהם בפספוס חדשנות משבשת או התנגדות לחדשנים, והם מאמצים את השיבוש.

איך תאמצו את השיבוש?

  • על ידי משיכת טלנטים חדשנים לארגון – והגנה עליהם
  • על ידי בניית חממות – כך תאגידים גדולים שומרים אצבעות בשטח עם היזמים.
  • על ידי רכישת חברות ויזמים – הכל על מנת שלא יאבדו את היכולת למשוך שוב ושוב את השטיח מתחת לעסקי הליבה שלהם.
  • על ידי הפרדת החטיבות, ויצירת מבנה ארגוני תומך חדשנות (ראו את דוגמת גוגל ואלף בית למשל).

ג.       למצויים במערכות ציבוריות או חברתיות, המוכוונות שירות הציבור או יצירת אימפקט יש בעיה קשה. מערכות אלה, בעיקר בשירות הציבורי – שאינו נאלץ לגייס את כספו ושאין לו מתחרים שלוחצים עליו להתפתח ולהתייעל, מקשות על חייהם של החדשנים המשבשים.

אם אתם מהחלוצים שבאים לשפר את הממשל בתוכניות הצוערים למיניהן או אחרי שעשיתם לבתיכם ואתם מחפשים להשפיע – חשוב שתתכוננו. לחדשנים ההולכים בקו התפר יש שם חיים קשים במיוחד. בשנים בהן הקמתי את המכון למנהיגות וממשל עקבתי מקרוב אחרי השירות הציבורי, ולא הצלחתי להבין את מערכת עם אנשים כל כך מעולים יכולה להיות כל כך חולה. (אחת הסיבות היא שמערכות חזקות מאנשים, ונאחזות ושומרות על קיומן. משה בר סימנטוב אז סגן ראש אגף התקציבים וכיום מנכ”ל משרד הבריאות אמר לי זאת במילים חדות “אנשים נהרגים מכדור בראש, ארגונים לא”. ארגונים לא רוצים למות, וארגונים ציבוריים אינם שונים במובן הזה, אבל כיוון שהם לא צריכים להילחם על הכסף. הם לא מתים אל נגררים שנים ארוכות).

לסיכום:

  1. חדשנות יזמות ומנהיגות הן תכונות קרובות – האם אתם באזור?
  2. גם אם לא – אפשר וכדאי לפתח. כך למשל חשיבה יצירתית ניתן וחשוב לפתח אצל מנהלים, עובדים, וכמובן הכי חשוב – ילדים. בעולם של טכנולוגיות דוהרות ואינטליגנציה מלאכותית היצירתיות חשובה עוד יותר, מכונה לא יודעת להיות יצירתית, זה יישאר מותר האדם.
  3. אל תשבשו לבד: אם אתם עובדים במערכת גדולה ואתם חדשנים משבשים – הישמרו לנפשותיכם, אתם בסכנה. בריתות הן הדרך ללכת.
  4. אם אתם בתפקיד ניהול בחברה או ארגון – חפשו את המשבשים – מהם תצא תורה. תניחו שיש כמה חברה שממש כרגע יושבים שאיזה מוסך או גאראג’ וממציאים את מה שיחסל את השווקים של החברה שלכם במהירות אדירה.
  5. אם אתם יזמים וחדשנים שעובדים בארגון קטן או הקמתם סטארט אפ – אתם לא לבד, שווה לקרוא קצת על התחום – ככה תכירו את עצמכם, והרי “דע את עצמך” הוא עיקרון שהיה חקוק מקדמת דנה במקדש אפולו בדלפי.
  6. והעיקר – ליהנות מהדרך.

שלכם ובשבילכם

ד”ר מיכל חמו לוטם

דצמבר 2015

1 תגובה

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*